מאמרים וטרינריים

בריאות הפה לבעלי חיים

בריאות חלל הפה של חיית המחמד שלנו - עובדות שחשוב לדעת

האם ריח רע מפיו של החתול שלנו מונע מאיתנו להתכרבל יחדיו? האם היינו רוצים שלכלב שלנו יהיה ריח טוב מהפה?
ריח רע מהפה הינו למעשה אחד הסימנים הראשונים לכך שלחבר פרוותי שלנו יש מחלה בחלל הפה. מחלה בחלל הפה נוצרת כאשר חיידקים, רובד ואבנית מצטברים על השיניים, נלכדים מתחת לקו החניכיים וגורמים למחלה ברקמות התומכות בשן, חניכיים, עצם הלסת, ובשן עצמה.

למאמר

כלבים וחרדה מרעמים

חרדה מרעמים

החברים הטובים ביותר שלנו, הכלב והחתול, הם אלו שהכי פוחדים מרעשים. הבעיה שכיחה יותר בכלבים, אך קיימת גם בחתולים. על פי הערכה, לפחות 40% מהכלבים סובלים מחרדה מרעשים. בחרדה מרעמים הפחד נובע מהגירוי הקולי של העם המעורר תגובת פחד. גם קולות זיקוקים, ירי, רעש מאתרי בניה, פיצוץ בלונים ועוד מפחידים את חיות המחמד.

למאמר

קור כלבים

לעבור את החורף בשלום

קר, אנחנו מתכרבלים מתחת לשמיכה החמה, מפזר החום לא מפסיק לעבוד לרגע, נהנים מטיפות הגשם בחלון, אבל אל לנו לרגע לשכוח את חברינו הפרוותיים שסובלים ממזג האוויר לא פחות מאתנו. קיבצנו מספר עצות שיעזרו לנו להעביר גם להם את החורף בנעימים:

למאמר

הכינו חבריכם לקיץ

הקיץ בישראל די חם. בחודשים יולי – אוגוסט אנחנו מקבלים בשוויון נפש כשמד המעלות מצביע באמצע היום על 30 עד 40 מעלות בצל. אם מוסיפים לחשבון גם את רמת הגולן, הנגב, מצפה רמון ואילת אז המעלות מטפסות כבר לכיוון 46 מעלות ואף יותר.

למאמר

חיות זה בריא

גידול וטיפול בחיות מחמד תורמות הרבה להבריאותית, פיזית ונפשית. ממניעת מחלות לב ועד לאבחון סרטן, חבריהם הטובים ביותר של האדם מסייעים לו בדרכים שהוא בכלל לא העלה על הדעת.

למאמר

הכלבלב החדש

כל הטיפים והעצות לגידול וטיפול בכלבלב החדש

למאמר

החתלתול החדש

כל הטיפים והעצות לגידול וטיפול בחתלתול החדש

למאמר

דמודקוזיס

דמודקוזיס הינה מחלת עור הנגרמת על ידי הטפיל דמודקס. דמודקס (שם מדעי: Demodex) היא סוג של אקרית מיקרוסקופית טפילה החיה באופן נורמלי בכמות קטנה בתוך זקיקי שיער של יונקים ביניהם הכלב. גורי הכלבים נדבקים בדמודקס כבר במהלך השבוע הראשון לחייהם מהאם.

למאמר

גידול מאסט

גידול מאסט הוא הגידול העורי השכיח ביותר בכלבים המשפיע על כ- 20% מהם. הוא מורכב מתאי מאסט שהם תאים השייכים למערכת החיסון. התאים הללו מכילים גרנולות קטנות המכילות חומרים שונים, המשתחררים עקב גירוי.

למאמר

תרומת דם בחתולים

תרומת דם בחתולים הינו תהליך ההופך להיות יותר ויותר שכיח והינו מציל חיים.תרומת דם תינתן במקרים בהם בעל החיים איבד כמות גדולה של דם עקב דימומים פנימיים (לדוגמא עקב קרע אבי העורקים בעת נדידת תולעת הפארק, גידול פנימי מדמם ועוד) או עקב דימומים חיצונים (לדוגמא תאונות דרכים, ניתוחים, הרעלות ועוד).

למאמר

מרכז וטרינרי אדר

במרכז הוטרינרי כ"ס אנו מתחייבות לעשות כל שביכולתנו בכדי לשפר את חייהם של חיות המחמד ושל בעליהם. פנו אלינו בכל בעיה ונשמח לעזור 

וטרינר כפר סבא צרו קשר

    וטרינר כפר-סבא בואו לטיפול